Do końca zbiórki pozostało 77 dni

Beneficjent Badanie dla Leona Kozieł 1364

Badanie dla Leona Kozieł 1364

Favorite Favorite Checked

Do końca 77 dni

0 osób przekazało przedmioty o wartości

0
z celu 2200

Zwrot ma moc!

Na zwrotmamoc.pl, zamiast pieniędzy, przekazujesz sprawne, a już nieużywane przez Ciebie przedmioty. Przekażemy ich przelicznik 1kg = 1pln na wskazany cel zbiórki.

Jak to działa?

Leoś urodził się 3 czerwca 2016 r. Uzyskał 10 pkt w skali Apgar. W 3 dobie życia powstały liczne zmiany rumieniowe na suchej skórze, stan zapalny co zaważyło aby włączyć antybiotykoterapię. Rozwój Leosia od początku odbiegał od normy, ignorował nas, interesowały go bardziej przedmioty i stymulacje niż ludzie czy otoczenie. W 2019 r. poznaliśmy diagnozę - autyzm atypowy. Otrzymał opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz kształceniu specjalnym.
Leon potrafi powiedzieć proste zdania np. chce jeść czy pić, chce iść na huśtawkę czy do piaskownicy. Rozmowa z nim nie jest możliwa. Jest w trakcie odpieluchowania. Od 2021 r. uczęszcza do przedszkola specjalnego gdzie ma dodatkowe wsparcie w dążeniu do większej sprawności. Uczęszcza na inne zajęcia dodatkowe, które mają mu pomóc w rozwoju. Leoś boryka się również z atopowym zapaleniem skóry, alergiami wziewnymi i pokarmowymi, SIBO i nietolerancja fruktozy. Nosi okulary z powodu wady wzroku, zeza, ma astygmatyzm.

Leczenie, dieta, dodatkowe badania i terapie wiążę się z wieloma wydatkami, które znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Każdy gest, który pozwoli nam zawalczyć o rozwój naszego synka, jest niezwykle ważne!

Dziękujemy! Rodzice Leosia

0 osób przekazało przedmioty o wartości

0
z celu 2200

Zwrot ma moc!

Na zwrotmamoc.pl, zamiast pieniędzy, przekazujesz sprawne, a już nieużywane przez Ciebie przedmioty. Przekażemy ich przelicznik 1kg = 1pln na wskazany cel zbiórki.

Jak to działa?

zwrotmamoc.pl
to portal
zrzutkowy
inny niż reszta

Na zwrotmamoc.pl, zamiast pieniędzy, przekazujesz sprawne, a już nieużywane przez Ciebie
przedmioty. Masę przekazanych kilogramów zamieniamy na darowiznę finansową wg przelicznika 1 kg = 1 pln, a finalną wartość przekażemy na cel wybranej
przez Ciebie inicjatywy.

Dowiedz się więcej

Zobacz inne inicjatywy

Calendar 75 dni do końca

Terapia wzroku dla Leny Ryby 3208

Lenka przyszła na świat przedwcześnie w 34 tygodniu ciąży. Zaraz po porodzie stwierdzono u niej szereg wad takich jak: wodogłowie wrodzone, niedrożność dwunastnicy, dysplazję nerek, małoocze, w tym lewe oczko skrajne, przymglenie rogówki obojga oczu oraz nieprawidłową budowę narządów płciowych.

Zaraz po porodzie Lenka została przetransportowana do USD w Krakowie, gdzie przeszła operację rozwiązania niedrożności dwunastnicy. Wiązało się to z karmieniem sondą przez pierwsze 2 miesiące życia, które spędziła na oddziale intensywnej terapii. Przez ten czas Lenka zmagała się również z kwasicą metaboliczną oraz anemią.

W 4 miesiącu życia Lenka przeszła kolejną operację- implantację zastawki komorowo-otrzewnej z powodu wodogłowia, które postępowało. Zastawka pozwala regulować przepływ płynów mózgowo rdzeniowych w główce Lenki, co daje jej szanse na normalne funkcjonowanie.

Układ immunologiczny Lenki jest również bardzo mocno zachwiany, wiąże się to z częstymi infekcjami, alergiami, które dodatkowo osłabiają jej odporność.
Mając niespełna 2 latka u Lenki zaczęły pojawiać się oznaki małopłytkowości krwi.

Nasilone objawy alergii i małopłytkowość doprowadziły do kolejnej hospitalizacji, gdzie Lenka przeszła leczenie dożylne które miało na celu odbudować płytki jej krwi.
Leczenie to dało nam chwilę oddechu, wyniki wróciły do bezpiecznych norm, alergię nie nasilały się w sposób uniemożliwiający Lence normalne funkcjonowanie.

Chwilę przed 2 urodzinami Lenkę zakwalifikowano do przeszczepu rogówki lewego oczka. Zabieg przebiegł pomyślnie i rokowania były obiecujące. Niestety, radością nie cieszyliśmy się długo, ponieważ 2 miesiące po przeszczepie na oczku Lenki pojawił się nabłonek, który uniemożliwił lepszą jakość widzenia. Na tę chwilę lekarze nie są w stanie usunąć nabłonka ze względu na płytką komorę oka, ingerencja mogłaby uszkodzić przeszczepioną rogówkę. Lenka pozostaje pod opieką wielospecjalistyczną, jest w trakcie dalszej diagnozy genetycznej.

Mimo wszystkich przeciwności Lenka jest bardzo pogodną dziewczynką, ma znakomitą pamięć. Uczęszcza na zajęcia WWR, terapię wzroku, rehabilitację ruchową oraz zajęcia integracji sensorycznej.
Wszystkie te zajęcia, jak i turnusy rehabilitacyjne wzmacniają Lenkę i pozwalają jej poznawać otaczający ją świat. Mocno wierzymy, że dzięki tym zajęciom uda się jej osiągnąć jak największą samodzielność w przyszłości. Zgromadzone środki chcielibyśmy przeznaczyć na ten właśnie cel.

Za każdą okazaną pomoc - dziękujemy!

Zebrano 0 zł z 12000 zł
Calendar 20 dni do końca

4461 Lilia Kwiatkowska zbiera na specjalistyczną terapię!

Nasza ukochana Lili ma 4,5 roku. To urocza dziewczynka, która natychmiast podbija serca ludzi, z którymi ma kontakt. Uwielbia zwierzęta i dinozaury. Jej wiernym towarzyszem jest pluszowy piesek, który ma na szyi zawiązane miękkie, puszyste sznureczki. Ich dotykanie przywraca Lili poczucie bezpieczeństwa i łagodzi stres.

 

Bardzo długo wyczekiwana przez nas przyszła na świat mając zaledwie 2570 g (hipotrofia płodu). Niestety rozwój Lili nie przebiegał prawidłowo. Nie lubiła być noszona na rękach, tulona, a jej kontakt wzrokowy był krótki i przelotny. Równocześnie pojawiły się nawracające problemy z odmową jedzenia. Lili zawsze miała potrzebę ciągłego ruchu i zmian rodzajów aktywności, bardzo ciężko wyciszyć jej wrażliwy układ nerwowy. Utulenie Lili do snu w ciągu dnia lub nocnego odpoczynku było zawsze bardzo trudnym wyzwaniem, a noce były niespokojne, pełne ciągłych pobudek, przerywane dość często kilkugodzinnym czuwaniem. Mając nieco ponad 2 lata, Lili trafiła do poradni psychologiczno-pedagogicznej z podejrzeniem autyzmu. Tam otrzymała terapię logopedyczną oraz integracji sensorycznej w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Rozpoznanie autyzmu atypowego padło ostatecznie w lipcu 2023 roku w poradni dla osób z autyzmem. Na tej podstawie przyznano Lili kształcenie specjalne. Zebrana dokumentacja medyczna była na tyle obszerna, że w grudniu tego samego roku przyznano córeczce orzeczenie o niepełnosprawności. 

 

Dodatkowo u Lili rok temu zaczęły występować napady padaczkowe i ostatecznie rozpoznano padaczkę. Wykonano u niej także badanie genetyczne WES, w którym wykryto prawdopodobnie patogenny wariant w genie NF2. Może to prowadzić m.in. do rozwoju nowotworów, narośli skórnych, zmian ocznych.  

Zebrano 0 zł z 15000 zł
Wszystkie zbiórki

Udostępniasz? Pomagasz!